עיצוב הבית

5 סיבות לבחירת פינות אוכל מעץ

שולחן עגול עם שיפוע קוטר 130 וארבע כיסאות שיר

אחד הטרנדים הבולטים ביותר כיום בתחום פינות אוכל לבית הן דווקא שולחנות זכוכית. לפינות אוכל מזכוכית יש מראה ייחודי ומרהיב ביופיו, כאשר ניתן לבחור בין גוון שקוף לחלבי. פינות אוכל מזכוכית הפכו למבוקשות בשנים האחרונות, לצד פינות אוכל מעץ הפופולריות. אז במה כדאי לבחור? במאמר זה נפרט 5 סיבות טובות לבחירה בשולחנות עץ לפינת האוכל בבית.

שולחן חזק ויציב

פינת אוכל לא קונים כל יום. מדובר במערכת רהיטים כבדה ויקרה שאמורה לשמש אתכם למשך שנים רבות. לכן, הדבר הראשון שצריך להנחות אתכם בעת בחירת פינת אוכל חדשה, זה חוזק ויציבות. אמנם פינות אוכל מזכוכית מיוצרות מזכוכית מחוסמת, אך אין מה להשוות את רמת העמידות של הזכוכית לזו של עץ טבעי.

משרה אווירה ביתית חמימה

פינת אוכל היא המקום בו בני הבית נפגשים כדי לסעוד יחד במהלך השבוע או באירועים מיוחדים, ולכן חשוב שתהיה אווירה ביתית נעימה ומזמינה. פינות אוכל מעץ משרות בבית אווירה חמימה ונעימה וזהו יתרון בולט על פני סוגים אחרים של פינות אוכל.

פינת אוכל בלאג'י עם כסאות איתי
פינת אוכל עם כסאות צבעוניים

מתאים למגוון סגנונות עיצוב

אמנם דיברנו על פינות אוכל מעץ, אך למעשה יש מגוון רחב של זני עצים מהם ניתן לייצר שולחנות: אלון, אגוז, מהגוני ועוד. מדוע זה יתרון? מכיוון שלכל עץ יש את הטקסטורה והגוון המיוחד לו וכך ניתן להתאים את פינת האוכל לכל סגנון עיצוב: יוקרתי, עתיק, כפרי ומודרני.

תחזוקה פשוטה וקלה

אוהבים את המראה השקוף והנקי של שולחן הזכוכית? כעת חשבו כמה פעמים תצטרכו לנגב את השולחן או לנקות אותו כדי לשמור על המראה הצלול והבהיר. אם יש לכם ילדים קטנים בבית או כלי אוכל כבדים, אתם עלולים למצוא את עצמכם חוששים כל הזמן שהשולחן יישרט או ייסדק ובסופו של דבר פינת האוכל תהפוך לרהיט ראווה ותאבד את יתרונותיה הפונקציונליים.

לעומת זאת, פינות אוכל מעץ טבעי מגיעה בדרך כלל עם ציפוי "פורניר" מעץ על הפלטה המאפשר ניקוי קל ופשוט. אתם יכולים לאכול ולארח בהנאה מבלי לחשוש לכל משקה שנשפך, כוס שנופלת או ילד שמשחק עם הסכו"ם.

שולחן עגול עם שיפוע קוטר 130 וארבע כיסאות שיר
פינת אוכל מעוצבת עגולה עם שיפוע קוטר 130 עם 4 כיסאות שיר

טרנד שכל הזמן מתחדש

אי אפשר להתווכח עם המראה הייחודי של שולחנות זכוכית, אך העובדה שכיום הם נחשבים ליפים ומודרניים, אינה אומרת שכך זה ימשיך גם בשנים הבאות. אולי מדובר בטרנד חולף? מנגד, מראה שולחנות עץ הוא על-זמני ולא מושפע משינויים אפנתיים כאלו ואחרים. שולחנות עץ שימשו כפינות אוכל מאז ומתמיד וגם כאשר משלבים חומרי גלם נוספים, כמו מתכות או זכוכית, העץ נשאר כחומר הגלם המרכזי. אתם משלמים סכום גבוה תמורת פינת אוכל לבית, לא כדאי לוודא שתוכלו ליהנות ממנה למשך שנים רבות מבלי לדאוג לשינויים טרנדיים כאלו ואחרים?

מחירי פינות אוכל מעץ

נכון, לפינות אוכל מעץ עם כסאות עץ יש חיסרון משמעותי וזה המחיר הגבוה (כשמדובר בעץ מלא). עם זאת צריך לזכור שפינת אוכל חזקה ואיכותית תוכל לשמש אתכם למשך שנים רבות ולכן ההשקעה הראשונית תצדיק את התמורה בהמשך ותתגלה כרכישה חכמה.

אם בכל זאת טווח המחירים של פינת אוכל מעץ מלא חורג מהתקציב שהגדרתם, כדאי לדעת שיש אפשרויות נוספות. אם אתם אוהבים את המראה הייחודי של העץ והגוונים הטבעיים, תוכלו לרכוש שולחנות אוכל MDF או בציפוי פורמייקה.

שולחנות אלו מיוצרים מחומרים המדמים את מראה העץ, הן מבחינת המרקם והן מבחינת הגוונים. גם כאן, אל תתפשרו על האיכות!