עיצוב הבית

למי מתאימה פינת אוכל עגולה?

פינת אוכל עגולה

פינות אוכל עגולות יכולות להתאים לבתים רבים, אולם יש שלושה מצבים בהם הן ישתלבו בצורה אידאלית. לא קשה להבין כיצד עשו פינות האוכל העגולות קמבק בשנים האחרונות. התשובה טמונה ברצון ליצור פינה מרווחת ופתוחה, ללא קווים ישרים נוקשים, המאפשרת לשבור את המראה האחיד החוזר על עצמו בבתים רבים. מראה זה משרה אווירה מיוחדת, המזמינה את כל בני הבית לשבת יחדיו בכיף סביב שולחן ללא זוויות. בשל היתרונות הייחודיים של פינות אוכל עגולות, ניתן לראות אותן בבתים רבים, אולם יש שלושה מקרים בהם הן מתאימות במיוחד.

פינות אוכל

פינות אוכל קטנות

בסגנון הבנייה המודרני, יש נטייה לתכנן מטבחים בשיטת החלל הפתוח, ולהציב אי או דלפק מוגבה אשר ישמשו את בני הבית לאכילה ושתייה. בחלק מן המקרים, הדלפק יבוא על חשבון השטח שהוקצה לפינת האוכל ובמקרים אחרים אין מלכתחילה תכנון של פינה מיוחדת לשולחן אוכל וכיסאות בצורה מרווחת. במצבים כאלו, רכישה של פינת אוכל הכוללת שולחן מלבני ולפחות 6 יחידות של כסאות לפינת אוכל, עלולה ליצור מראה עמוס ולא הרמוני, ולגזול שטח רב מהחלל הציבורי.

במקרה כזה, כאשר אין מספיק מקום או שהנישה המיועדת לפינת האוכל בעייתית מבחינת שטח וצורה, שולחנות עגולים יכולות להיות הפתרון המושלם. פינת אוכל עגולה אינה מצריכה התאמה לזוויות הקיר, וניתן למקם אותה בכל מרחק ובכל פינה. כיום יש דגמים עגולים במידות שונות, כולל פינות אוכל קטנות הכוללות 2-3 כיסאות, ואלו מתאימות במיוחד לבתים קטנים ולזוגות צעירים.

פינת אוכל עגולה

אנשים שאוהבים לארח

אוהבים לפתוח את ביתכם ולארח שכנים, חברים ואת המשפחה המורחבת? ברוב הבתים נוהגים לארח סביב פינת האוכל, אך מה עושים כאשר אין באמת צורך בשולחן גדול ברוב ימות השבוע? או שאין שטח מספיק גדול?

אם אתם אנשים שאוהבים לארח בסופי שבוע ובחגים, אך במהלך השבוע אינכם מרבים לאכול בבית, פינת אוכל עגולה יכולה להתאים גם לכם. הייחודיות בהן זו העובדה שבמצב סגור מדובר בשולחן אוכל במידות קטנות, אך ישנה הרחבה נסתרת המאפשרת לפתוח את השולחן למקומות ישיבה נוספים.

כך, במהלך השבוע תוכלו להשאיר את השולחן סגור, והוא לא יתפוס שטח רב מהחלל הציבורי בבית, וכאשר אתם מארחים ניתן לפתוח אותו בקלות ולהושיב לצדו אנשים רבים.

פינת אוכל פורמייקת דמוי בטון עגולה

למחפשים סגנון ייחודי ושונה

אם עברתם בחנויות רהיטים רבות ועוד לא מצאתם פינת אוכל שהתחברתם אליה, כנראה שיש לכם טעם ייחודי ושונה. מצב זה יכול לקרות גם כאשר משוטטים בחנויות רבות ובשלב מסוים כל הדגמים נראים דומים זה לזה, כך שקשה למצוא משהו מיוחד. אנשים אשר אינם רוצים לקנות שולחן שיש כמוהו בבתים רבים, ומעוניינים בדגם מקורי ומרשים, יכולים לגלות עניין רב בפינות אוכל עגולות.

מלבד הקווים המעוגלים והמידות הלא סטנדרטיות, גם מראה הכיסאות לצד השולחן משרה אווירה שונה מאשר שולחן מלבני ארוך. ניתן גם לשחק עם דגמים שונים של כסאות עץ כדי לעצב פינת אוכל מיוחדת ומושכת את העין. כמו כן, אפשר למצוא כיום שולחנות עגולים מיוחדים כמו שולחן עגול עם שיפוע או עם משטח דמוי בטון, המקנה מראה יוקרתי ואלגנטי.

פינות אוכל עגולות נחשבות לאידאליות גם למי שמעוניין לעצב את ביתו על פי תורת “הפנג שוואי”. שולחן עגול, ללא קווים חדים וזוויות, מאפשרת זרימה חופשית של האנרגיה ויצירת אווירה רגועה, חמימה וביתית. בסופו של דבר האם זה לא בדיוק מה שאתם מצפים מפינת האוכל שלכם?