עיצוב הבית

סוגים נפוצים של פינות אוכל

כסאות לפינת אוכל ברזל

את פינות האוכל הקלאסיות, המאופיינות במראה אחיד של שולחן וכיסאות, מחליפות כיום פינות אוכל מודרניות העשויות ממספר חומרי גלם. השילוב בין חומרי גלם שונים מאפשר להשיג מראה מתוחכם ומתקדם, אשר הופך את הפינה למיוחדת ומושכת את העין. ישנם שילובים שונים שניתן ליצור, ובמאמר זה נציין שלוש אפשרויות מבוקשות.

פינות אוכל

הטרנד החם – עץ עם רגלי מתכת

אחד השילובים המבוקשים של חומרי גלם בייצור פינות אוכל מודרניות, זה עץ ומתכות. ניתן למצוא בקולקציות העכשוויות של חנויות הרהיטים, דגמים בצורות מלבניות או עגולות, בהן הפלטה העליונה עשויה מאלון, אגוז או עץ טבעי אחר, והרגליים ממתכת כמו אלומיניום. בחלק מן הדגמים, הפלטה אינה מיוצרת מעץ גולמי אלא מצופה בפורמייקה המדמה את מרקם ומראה העץ. היתרון בדגמים אלו זו האפשרות לשחק עם ההדפסים והגוונים, מכיוון שבניגוד לעץ גולמי המגיע במספר צבעים מוגבלים, כאשר מדובר בפורמייקה האפשרויות הן רבות ומגוונות.

כסאות לפינת אוכל מעוצבים

כסאות לפינת אוכל מעוצבים דגס ניס

שילוב של פלטה זכוכית עם רגלי עץ

שילוב מעניין נוסף של פינות אוכל העשויות ממספר חומרי גלם בהן הפלטה היא זכוכית מחוסמת. גם כאן אפשר למצוא דגמים שונים, כשההבדל הוא בעיקר ברגלי השולחן. יש דגמים בהם הפלטה תהיה עשויה זכוכית והרגליים מאלומיניום, ובדגמים אחרים הפלטה תהיה גם כן מזכוכית אך הרגליים יהיו רגלי עץ.

שולחנות אוכל המשלבים זכוכית, יכולים להגיע גם כנפתחים, אך יש לקחת בחשבון שלמרות שמדובר בזכוכית מחוסמת, הדגמים הללו נחשבים לעדינים יותר לעומת שולחנות אחרים. עם זאת, קשה להתעלם מהמראה המרשים של הזכוכית, המעיד על טעמם של בעלי הבית והופך את פינת האוכל ליוקרתית.

שולחנות עם פלטה פורמייקת דמוי בטון

דוגמה נוספת לפינת אוכל מודרנית ויוקרתית בה הרגליים עשויות מתכת והפלטה מיוצרת מבטון או מחומר המדמה בטון. ניתן לראות את השילוב המעניין הזה גם בפינות אוכל מלבניות או עגולות. כמובן, על מנת להפיק את המראה המושלם של השולחן בטון יש צורך בשילוב כסאות לפינת אוכל תואמים למראה המיוחד שלו.

כסאות לפינת אוכל ברזל

כסאות ברזל

למי מתאימות פינות אוכל המשלבות בין מספר חומרי גלם?

דגמים אלו מתאימים לכל מי שמעוניין בפינת אוכל ייחודית ולא שגרתית. בשנים קודמות וגם כיום, ניתן לראות שקולקציות של פינות אוכל מציגות דגמים רבים בהם השולחן והכיסאות נראים כסט אחיד מושלם כמו פינות אוכל מעץ עם כיסאות עץ. עם זאת, יש ביקוש גם לעיצובים מקוריים במראה שונה ומרענן וכאן נכנסת האפשרות לשלב בין מספר חומרי גלם כדי להשיג את התוצאה הרצויה. בחירה נכונה של חומרי גלם וכשרון עיצוב יצירתי, יכולים ליצור פינת אוכל במראה כפרי, מודרני, יוקרתי או אורבני.

מה חשוב לדעת על פינות אוכל המשלבות בין מספר חומרי גלם?

הנקודה הראשונה שחשוב לדעת אודות פינות אוכל מסוג זה, הוא שבדרך כלל טווח המחירים יהיה גבוה יותר, תלוי כמובן בחומרי הגלם עצמם, בגודל השולחן ובמותג שעומד מאחוריו.

בניגוד לסט מוכן של פינת אוכל המכיל שולחן וכיסאות תואמים, כאן הסיפור מעט שונה. לכן, נקודה נוספת שכדאי לקחת בחשבון היא שלא תמיד קל להתאים כסאות לשולחן מסוג זה ונדרשת מחשבה רבה וחוש אסתטי גבוה כדי ליצור פינות אוכל הרמוניות מושלמות.

גם ניקיון השולחן יהיה מורכב יותר, שכן יש להתייחס לכל חומר גלם אחרת ולנקות אותו עם חומרי הניקוי המתאימים לו.

אהבתם את הסגנון המיוחד של פינות אוכל המשלבות בין מספר חומרי גלם? אל תשכחו לבדוק שהשולחן מתאים בממדיו לשטח הקיים בבית ושהוא משתלב היטב עם שאר הרהיטים.