עיצוב הבית

דגשים לבחירת פינות אוכל מעוצבות

פינת אוכל מעוצבת מעץ

פינת אוכל היא אחד החללים החשובים והמשמעותיים ביותר בבית. כאשר מעצבים שולחן יפה ומזמין, הוא ישפיע לא רק על עיצוב הבית כולו אלא גם יעודד את בני המשפחה להסב אליו לארוחות משותפות ולשיחות ויהיה מקום מרכזי ואהוב. בעיצוב פינות אוכל תמיד ניצבים בפני דילמה: האם להשקיע יותר בנראות או בנוחות?

פינות אוכל

שיקולים בעיצוב השולחן והכיסאות

את פינות האוכל המסורתיות מחליפות כיום פינות אוכל מעוצבות ומודרניות. ניתן לקנות כיום שולחנות בצורות מרובעות, מלבניות ומעוגלות וישנם אנשים הבוחרים גם בשולחן גבוה בסגנון דלפק עם כסאות בר.

השיקול הראשון שצריך להנחות אתכם בבחירת כיסאות ופינת אוכל זו התאמה לבני המשפחה. במשפחה עם ילדים קטנים הבחירה בפינת אוכל מוגבהת אינה בהכרח הבחירה הנכונה, שכן הילדים לא יוכלו לעלות ולרדת מהכיסאות ללא עזרת מבוגר. פינת אוכל רחבה וארוכה לא תתאים למשפחה עם מעט ילדים, מכיוון שהיא תיצור תחושת ניכור וריחוק. בבתים הממוקמים באזורים חמים ובעלי אחוזי לחות גבוהים, ייתכן וכדאי להתרחק מכיסאות אוכל מרופדים שיגרמו להם להידבק לכיסא או להזיע.

השיקול השני בבחירת פינת אוכל מעוצבת זו התאמה למידות החדר ומאפייניו. בחלל קטן ומלא זוויות, פינות אוכל עגולות יכולה ליצור מראה לא הרמוני. לעומת זאת בחלל גדול יש מרווח תנועה רחב יותר ואפשרויות הבחירה הן רבות. שימו לב לצורת הרגליים של השולחן, לגובה שלו, האם קיימת אפשרות לפתוח אותו כדי לאפשר ישיבה לאורחים נוספים ולזוויות השולחן.

השיקול השלישי הוא התאמת העיצוב של פינת האוכל לעיצוב שאר הבית. בסגנון הבניה המודרני, השולחן ממוקם בדרך כלל בחלל מרכזי הנושק למטבח ולחדר המגורים, לכן בחירת פינת האוכל צריכה להתאים לסגנון העיצוב שנבחר לחדרים אלו, כדי שלא ייווצר מראה מבולגן ורועש מדי.

השיקול הרביעי הוא כמובן מידת הנוחות של הכיסאות והשולחן וכאן צריך לקחת בחשבון שני מרכיבים. המרכיב הראשון הוא התאמה בין השולחן לכיסאות. צריך לוודא שניתן לשלב את הכיסאות בצורה מרווחת לצד השולחן ושיש מספיק מקום לידיים ולרגליים. המרכיב השני הוא לבדוק שהכיסאות עצמם נוחים מבחינת ישיבה, ושהם מספקים תמיכה מתאימה לגוף.

פינת אוכל מעוצבת מעץ

פינת אוכל מעץ

נוחות או עיצוב?

התשובה היא שאפשר גם וגם. אולם, אם בכל זאת נתקלתם בכיסאות מעוצבים ששבו את לבכם, ולאחר שישבתם עליהם למספר דקות גיליתם שהם לא מספיק יציבים או נוחים, כדאי לוותר ולחפש דגם אחר. אפשרות נוספת היא לפנות לחברה המייצרת או מייבאת מגוון רחב של כסאות, ולתאר באוזניה את סגנון העיצוב שאהבתם. ייתכן וחברה כזו תוכל לתת לכם מענה באמצעות ייבוא כיסאות איכותיים בעיצוב המבוקש או תייצר עבורכם דגם בהזמנה אישית.

אילו נקודות נוספות צריך לקחת בחשבון בבחירת פינות אוכל מעוצבות?

כאמור, אין סיבה לוותר על נראות ולהתפשר על סגנון העיצוב האהוב עליכם, אך כדאי לזכור את הנקודה הבאה: טרנדים באים והולכים וזה משפיע גם בתחום עיצוב הפנים וייצור הרהיטים. לכן, רצוי לבחור בפינת אוכל מעוצבת בסגנון על זמני, שתוכלו לאהוב גם בעוד מספר שנים.

הנקודה האחרונה היא לוודא שאתם בוחרים בפינת אוכל המיוצרת מחומרי גלם איכותיים. פינת אוכל כזו תהיה יציבה וחזקה, ולא תתחיל להתנדנד תוך זמן קצר או להתקלף.

הבחירה בפינת אוכל איכותית היא בחירה שתוכל לשרת אתכם למשך זמן רב, ולאפשר לכם ליהנות מארוחות משותפות ומאירוח בני משפחה וחברים בכל עת שתרצו.