התאמת כסאות בר למסעדות

למה בעלי מסעדות בוחרים לשלב כסאות בר פלסטיק בעיצוב הכללי? מה היתרונות של הפלסטיק ? איך בוחרים את הדגם שמתאים למסעדה?

תנאי הישיבה במסעדה משפיעים באופן ישיר על שביעות הרצון של הלקוחות ועל הסיכוי לכך שהם יחזרו למקום. בעלי מסעדות מנוסים יודעים שהם חייבים להציב את הנוחות של הלקוחות בראש סדר העדיפויות, אך מצד שני הם גם לא רוצים להתפשר על העיצוב והדקורציה. התחרות בענף המסעדות גורמת לכך שאין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני, אז לכן הרבה תלוי במראה של כסאות בר למסעדות ובחומרי הגלם שמהם הם מיוצרים.

הבולטות והנוכחות של כסאות בר פלסטיק

כסאות בר מפלסטיק מאפשרים לבעלי מסעדות ליהנות משורה ארוכה של יתרונות. קודם כל, הפלסטיק משתלב בעיצוב הכללי כי נוח לעבוד איתו. אפשר להשיג את הכסאות בספקטרום רחב של צבעים וגוונים ולשלב אותם בסגנון עיצוב מודרני, כפרי, תעשייתי, אקלקטי ועוד. בעלי המסעדות יכולים לשאוב השראה מעיצובים בחו"ל ולהעניק למקום שלהם ערך מוסף ובולטות על רקע המתחרים. לפלסטיק יש נוכחות בחלל הפנים של המסעדה והוא מכניס את הלקוחות לאווירה הנכונה.

מבחינה פרקטית, כיסאות פלסטיק מומלצים למסעדות כי קל לנקות אותם. הם לא דורשים שום סוג של תחזוקה, עמידים בפני בלאי ושחיקה ומשתלמים לטווח הארוך. בעלי מסעדות יכולים להחליט האם לשלב כסאות מן הסוג הזה על הבר בלבד, או לחילופין להציב אותם גם לצד השולחנות הרגילים. כמו כן, פלסטיק הוא חומר עמיד גם בחשיפה לשמש או לגשם ולכן אפשר להשתמש בו בחלל החוץ, במרפסת ובגינה של המסעדה.

כסאות בר לחיסכון במקום

בעלי מסעדות בוחרים להשתמש בכסאות בר כי הם עוזרים להם לחסוך במקום. את הכיסאות ניתן להציב ליד הבר המרכזי במסעדה או בניצב לקירות. יש למשל חללי הסעדה שבהם פרוש בר פתוח לכל רוחב הקירות, בעוד במרכז החלל נמצאים שולחנות גדולים או שולחנות אבירים. השאלה באיזה סוג של שולחנות וכסאות להשתמש תלויה בחזון של בעל המסעדה, בסוג האוכל שאותו הוא מגיש ובאווירה שהוא מעוניין להשיג.

כסאות בר למסעדות
כסאות בר מעוצבים למסעדות

סוגים של כסאות למסעדות

מלבד האמור לעיל, חשוב להזכיר שיש היום דגמים חדשים של כסאות פלסטיק למסעדות שלא היו קיימים בעבר. ניתן למשל למצוא כסאות מפלסטיק משולבים רגלי עץ, מתכת או ניקל או מפלסטיק מלא כולל הרגליים. כמו כן, הבדלים לא פחות משמעותיים קיימים בין פלסטיק דק, עדין ושביר לבין פלסטיק קשיח ועבה.

באיזה פלסטיק משתמשים על מנת לייצר כסאות למסעדות?

ההמלצה המקצועית היא להשתמש בפלסטיק מסוג פוליקרבונט על מנת לייצר כסאות בר למסעדות. זהו פלסטיק מועדף על בעלי מסעדות בגלל תכונות כמו קשיחות גבוהה, עלות משתלמת ואפשרות בחירה בין מראה שקוף או מבריק. לעומת זאת, פלסטיק מסוג פוליפרופילן הוא חומר גמיש אך פחות קשיח שמאפיין לרוב פלסטיק מט.

שיקולים לבחירת הכסא המושלם למסעדה

כדאי לבעלי מסעדות לשאוב השראה מסגנונות עיצוב שונים לפני שהם בוחרים אותם. מומלץ להביא בחשבון את המקום הפנוי ואת המרחק בין הבר לבין המטבח, את הנוחות של הסועדים והמלצרים ואת עניין המחיר. רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע ולקנות כסאות איכותיים שמיוצרים מחומרי גלם מעולים בלבד. לבסוף, המלצה לא פחות חשובה היא לעצב את המסעדה עם רהיטים שמיובאים מאיטליה. מולדת העיצוב מוכיחה את עצמה גם בכל הנוגע לריהוט מסעדות ואין סיבה לוותר על התענוג.