כסאות לפינת אוכל – מה משפיע על המחיר?

איך משווים בין סוגים שונים של כסאות? מה משפיע על המחיר של פינות אוכל? כל כמה זמן מחליפים רהיטים?

פערי המחירים בין סוגים שונים של כסאות לפינת אוכל יכולים להגיע לעשרות אחוזים. המחירים נקבעים לפי שורה ארוכה של פרמטרים ובהם איכות המוצר, מוניטין היצרן, סוג חומרי הגלם שבהם משתמשים, הסגנון העיצובי הנבחר על ידי הלקוח וכן הלאה. עם זאת, תמיד משתלם להשקיע בכסאות איכותיים לפינת אוכל כי הם צפויים ללוות את בני המשפחה למשך שנים רבות. כמו כן, השימוש האינטנסיבי בהם מן הסוג הזה מחייב מתן עדיפות לדגמים איכותיים, חזקים ובטיחותיים.

השוואה בין כסאות לפי חומרי גלם

הפרמטר העיקרי שמשפיע על המחיר שלהם הוא חומר הגלם. רובם מיוצרים מעץ או מפלסטיק אך יש גם דגמים ממתכת, PU, ניקל ועם ריפודי עור או דמוי עור. לפינות אוכל למשל מתאימים כסאות פלסטיק או עץ כי הם מתכתבים עם סגנון העיצוב המודרני וקל לנקות אותם. כמו כן, הם יכולים לרענן את המראה של פינות אוכל ישנות ולחסוך בהוצאות על שיפוץ כללי ויסודי של הבית. יש גם מספר זנים של עצים ולכל אחד מהם מאפיינים אחרים בנוגע לעמידות הרהיט ושילובם במטבחים ופינות אוכל.

כסאות בילי לפינת אוכל
עיצוב פנים: Roni Erlich
צילום: Dana Stempler Asael

מאפייני כסאות איכותיים

עוד פקטור שמשפיע על המחיר הוא איכות חומרי הגלם. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא כל כסאות עץ או פלסטיק מיוצרים מחומרי גלם באותה איכות. ככל שאיכות החומרים תהיה גבוהה יותר, כך המחיר יעלה אך יחד איתו גם העמידות של הכסא. בהקשר הזה יש לציין שפינת האוכל היא רהיט מרכזי ודומיננטי בבית, לכן אין מקום לפשרות בנוגע לאיכות חומרי הגלם. מומלץ לתת עדיפות לכסאות חזקים ולוודא שפינת האוכל מיוצרת ממתכת או עץ שעומדים בסטנדרטים מחמירים של בקרת איכות.

מה שזול עולה ביוקר

הטעות הנפוצה היא לבחור כסאות לפינת אוכל לפי שיקולים של מחיר בלבד. השאיפה היא מטבע הדברים לחסוך בהוצאות, אך זה לא חייב לבוא על חשבון איכות. בתחום הריהוט יש עיקרון לפיו מה שזול עולה ביוקר וכל מחיר נמוך מדי צריך להדליק אצל הלקוח נורה אדומה. זו גם הסיבה בגללה כדאי להכיר את המחירים המקובלים בענף, לקנות את הכסאות רק מחברה עם כמה עשרות שנים של ניסיון ולוודא שהיא מתמחה ביבוא ריהוט ממדינות עם מפעלים איכותיים כמו איטליה.

אפשרויות סינון בין כסאות לפינת אוכל

יש עוד כמה שיקולים שאליהם ניתן להתייחס אם רוצים לחסוך בהוצאות ולקנות כסאות לפינת אוכל ברמה גבוהה. ראשית, אפשר לבצע סינון גס בין כסאות לפי מאפיינים ומפרט טכני. בעזרת המפרט הטכני ניתן לדעת האם מדובר בכסא מתקפל, מרופד, אורטופדי או בעל גב גבוה. שנית, רצוי לבדוק את נושא הזמינות והאחריות. כדאי לשאול באיזה צבעים אפשר להשיג את הדגם, ולוודא שהוא מתאים לסגנון העיצוב הקיים במטבח או בסלון ולתאם הובלה למועד נוח.

כסאות לפינת אוכל
כסאות לפינת אוכל דגם לורי

תדירות החלפת רהיטים

השקעה חד פעמית ברכישת כסאות לפינת אוכל משתלמת כי מחליפים אותם לעיתים רחוקות בלבד. בניגוד לרהיטים פשוטים ובסיסיים יותר, דגמים איכותיים יכולים לשמש את צרכי המשפחה למשך כמה שנים ברצף. נוסף על כך, אפשר כאמור להחליף רק חלק מהכסאות או את כולם, בלי לקנות פינת אוכל חדשה. זה לבד חוסך עוד כמה אלפי שקלים בהוצאות התא המשפחתי ומאפשר גם למעצבי פנים לעמוד במסגרת התקציב של עיצוב דירות חדשות.