כסאות בר למטבח המשפחתי

איך בוחרים כסאות בר למטבח של משפחה? מה ההיתרונות שלהם בהשוואה לכסאות רגילים? וכיצד משלבים אותם בעיצוב הכללי של הבית?

כסאות בר יכולים להתאים לכל סוגי המטבחים והם מומלצים בעיקר בבתים של משפחות עם ילדים. את הכסאות אפשר להשיג במגוון רחב של צורות, סגנונות, דגמים וצבעים ועם רגליים בעלי מראה עגול או מרובע. כמו כן, קיימים גם מעץ ומפלסטיק וההבדל בין חומרי הגלם בא לידי ביטוי בעיקר במחיר ובעמידות.

שיקולים בבחירת כסאות בבית עם ילדים

בחירת כסאות בר למטבח בבית עם ילדים שונה מאשר רכישת רהיטים לדירות של זוגות צעירים, סטודנטים או רווקים. ראשית, בבית עם ילדים חשוב להציב את הבטיחות בראש סדר העדיפויות ולבחור כסאות חזקים ואיכותיים. את איכותם אפשר לבדוק על פי חומרי הגלם שמהם הם מיוצרים ולפי המלצות של אנשי מקצוע. שנית, יש לוודא שהגובה שלהם מתאים לילדים ומאפשר להם לשבת בנוחות. בתוך כך, רצוי להביא בחשבון את התאמת הכסאות לילדים בגילם הנוכחי ובעתיד.

מדוע כדאי לבחור בהם?

בחירה נכונה שלהם תספק להורים שורה ארוכה של יתרונות. היא תאפשר להם לחסוך במקום באמצעות ישיבה לגובה במקום פריסה לרוחב, תשנה בצורה דרמטית את המראה של חלל הפנים ותעניק גמישות אם יעלה צורך להזיז את הכסאות ממקום למקום. כמו כן, כסאות בר מעוצבים במראה יוקרתי יהיה אפשר להשיג אותם בצבעים של שקוף, שחור, לבן, תכלת, אפור, מוקה ועוד.

שילוב שלהם בעיצוב של הבית

שאלת מיליון הדולר עבור הורים שרוצים לעצב מחדש את המטבח בעזרת כסאות בר היא כיצד לשלב אותם בעיצוב הכללי. מצד אחד, השאיפה היא להעניק למטבח מראה ייחודי כדי להבחין אותו מהסלון וחדרי המגורים. מצד שני, עיצוב אקלקטי מדי פוגע באווירה המשפחתית ועלול להוריד לטמיון השקעה של עשרות אלפי שקלים. הפתרון הוא כמו תמיד למצוא את האיזון בין אסתטיקה ופרקטיקה ולבחור כסאות בהתאם לטעם האישי.

כסאות בר למטבח
כסאות בר למטבח

פרמטרים להשוואה בין כסאות בר המיועדים למטבח

עוד דרך לבחור אותם היא להשתמש בפרמטרים אובייקטיביים להשוואה. הפרמטרים שהכי נוח לנצל אותם לטובת השוואה בין דגמים הם מחיר, חומרי גלם, חומרים ושימוש. יש למשל דגמים שמתאימים מבחינת העיצוב שלהם לא רק למטבח אלא גם לדלפק או לבר בסלון, לעומת דגמים שיכולים להשתלב רק עם פינות אוכל במטבח. ככל שמקדימים להגדיר את אופי השימוש, כך מעלים את הסיכוי לבחירה נכונה ומוצלחת של פתרונות ריהוט רלוונטיים.

קביעת תקציב לרכישת כסאות ורהיטים

בניגוד למה שנהוג לחשוב, רכישה מסודרת של כסאות בר לא מחייבת חריגה מתוך מסגרת התקציב. אפשר לשלב את רכישתם במסגרת שיפוץ יסודי של דירות מגורים ולהעלות את הערך שלהן, או לקנות אותן בנפרד מתוך קטלוג קיים. אפשרות אחרת היא להזמין אותם בהתאמה אישית ולבחור את החומרים, הצבע, הסגנון ואופי השימוש הצפוי. הכול תלוי בצרכים של בני המשפחה ובתכנון של חלל הפנים בכלל והמטבח בפרט.

כסאות בר טובים מיוצרים רק באיטליה

מומלץ לקנות כסאות בר למטבח שמיובאים מאיטליה ולהתייעץ עם נציגי חברות בישראל לגבי התאמתם לצרכי משפחות עם ילדים. הכסאות שמיוצרים באיטליה מציבים רף גבוה של איכות ואפשר להשתמש בהם כדי לרענן את המראה בחלל הפנים. כמו כן, חברה מנוסה שמתמחה ביבוא רהיטים מאיטליה מאפשרת ללקוח לבחור את הצבע ואת הריפוד כדי לתרום לאווירה הביתית.

כסאות בר מעוצבים למטבח
כסאות בר מעוצבים למטבח