כסאות איימס – סוגים, איכויות ומה שצריך לדעת

מי לא שמע לאחרונה על טרנד הכסאות הצבעוניים של איימס? מה צריך לדעת לפני שרוכשים כסא איימס וממה צריך להיזהר?

לאחרונה, לכל מקום שנילך – דירות, בתים, עסקים, מסעדות, בתי קפה, משרדים ועוד מקומות, סיכוי לא קטן שיצא לנו לשבת על מין כסאות צבעוניים מפלסטיק בשילוב רגלי עץ, הידועים בשמם כסאות איימס. אז לפני שאתם רוכשים כסא איימס, כדאי שתבדקו טוב מה אתם מקבלים בתמורה למחיר. תחילה, יש צורך להבין כי יש את הסוג המקורי ואת החיקוי. אך חשוב להבין, החיקוי הוא לא בהכרח גרוע !. יש כל כך הרבה מפעלים בסין שמייצרים את הכסא הזה, יש מפעלים יותר טובים ופחות טובים, או כמו שאומרים "מה שאתה משלם בסין זה מה שאתה מקבל".

כסא איימס טורקיז
כסא איימס טורקיז

איך נידע האם האיכות שאנו קונים היא האיכותית או הירודה?

תחילה יש לברר מה סוג הפלסטיק שאנו רוכשים. האם מדובר בפלסטיק פוליפרופילן או פוליקרבונט או ABS  או בעצם עוד כל מיני סוגים שונים של פלסטיקים.

אנו ממליצים בהחלט על פלסטיק מסוג פוליפרופילן או פוליקרבונט, הידועים באיכותם המעולה.

לרוב פלסטיקים שהם "מט" יהיו מסוג פוליפרופילן, הם יהיו מעט גמישים, אך אם העובי מספיק טוב ואיכותי, הוא יהיה גמיש במידה הנכונה, עמיד וטוב.

לעומת זאת, חומר "פוליקרבונט" ישמש לרוב לפלסטיקים שהם מבריקים ושקופים. חומר זה הוא מאוד חזק, לא גמיש ומעולה. ניתן להבחין בקלות בין הפוליקרבונט לשאר הפלסטיקים, ללא ספק "הטופ" של הפלסטיקים, ובפרט של כסאות איימס.

בנוסף לכך, יש צורך לבדוק ממה רגלי הכסא עשויות. יש כל מיני סוגי עצים – בוק, אלון, אשל, רובי, אלון "סיני" ועוד. המומלץ והחזק ביותר הוא כמובן עץ בוק.

עם זאת, יש לבדוק גם את החיבורים בין רגלי הכסא למושב הכסא. צריך לבדוק שהברגים כוללים שייבה וספרינג שייבה, על מנת להבטיח יותר את עמידות ההברגה.

כסא בר איימס מטבח

אז אפשר להסתדר עם חיקוי או שעדיף לוותר ולרכוש רק את המקורי? ומה ההבדל במחירים?

אם אכן הכסא שנמצא מול עיניכם והוא חיקוי (נדיר לראות בארצנו חנויות שמוכרות את המקורי), אל תמהרו לפסול. כמו שכבר רשמנו בפסקה קודמת, החיקוי יכול להיות מאוד איכותי, רק צריך לעבור על דגשי הפסקה הקודמת ואכן לבדוק שהוא אכן עמיד ואיכותי.

סביר להניח שכסא איימס מקורי יעלה לכם לא פחות מ-1000 ש"ח ליחידה. ואילו החיקויים לרוב יעלו בין 100-450 ש"ח לכסא לפינת אוכל, ו-200-550 ש"ח לכסא בר איימס. כמובן זה תלוי באיכות הפלסטיק, איכות העץ והמפעל המייצר.

אז איפה כדאי לרכוש כסאות איימס ?

אצלנו, כסא איימס של טיב העץ, אמנם לא תמצאו את המוצר המקורי, אך מובטח לכם כסא איכותי, עמיד וברמה גבוהה. לא מאמינים? מוזמנים להגיע אלינו לראות ולהתרשם, זה לפחות לא עולה לכם כסף !

כמו כן, ניתן לשלב ביחד עם הכסאות גם שולחן איימס

מקווים שהצלחנו להעשיר את הידע שלכם בנוגע לנושא זה, תהנו !

שולחן איימס לבן