עיצוב פינת האוכל ובחירת כסאות מתאימים

פינת האוכל היא מרכז הבית והמקום המחבר את כל המשפחה והחברים לארוחה ושיחה טובה, לכן חשוב שהפינה תהיה חמה ותשרה אווירה טובה ונעימה. כיום עיצוב חלל הבית כחלל פתוח גרמה לכך שפינת האוכל, המטבח והסלון יהפכו את הבית לחלל אחד גדול ולכן יותר לתת ביטוי לכל מתחם ומתחם עיצוב משלו בבית.

במתחם פינת האוכל מומלץ להשתמש באלמנטים עיצובים

שיסייעו בתיחומה כאזור נפרד על מנת להסב אליה תשומת לב נפרדת משאר המתחמים שבחלל המגורים.
בבתים רבים כיום פינת האוכל צמודה למטבח, ובבתים רבים כיום יש אי וכסאות בר בחלל המטבח, לכן לפעמים שני שולחנות עם כסאות או לא משנה אם זה אי עם כסאות בר או שולחן מטבח עם כסאות מטבח קטנים, האווירה שנוצרת היא של כפילות וחוסר התאמה בין פינת האוכל לחלל שולחן והכיסאות מטבח.

לכן יש אפשרות להתאים את כסאות הבר לכיסאות פינת האוכל או לחילופין להתאים את הצבעים של הכיסאות.
אפשרות נוספת היא יצירת בידול בין חלל המטבח לפינת האוכל, הקושי במקרה כזה הוא רב במידה ששני החללים צמודים או שהם נמצאים באותו חלל.

במקרים רבים אנשים נוטים להמעיט בערכם של עיצוב החלל בעת רכישת כיסאות בר וכיסאות מטבח, זוהי הייתה טעות נפוצה בעבר אבל כיום יותר ויותר אנשים מודעים לחשיבות הכיסאות ותרומתם לעיצוב חלל האוכל.

בעת רכישת שולחן מטבח או שולחן פינת אוכל יש לחשוב מה מטרת כל שולחן בחיי היום יום, האם פינת האוכל היא מעיין פינת מוזיאון היושבים בה רק בימי שישי/חגים או סתם כשאורחים רבים מגיעים או שפינת האוכל תהיה מיועדת לישיבה יום יומית.
בעת רכישת כסאות מטבח יש לבחור ממגוון הכיסאות המוצעים את הכיסאות שיתאימו לחלל ואף לחלל הצמוד לו.

בחירת עיצוב לחלל המטבח ופינת האוכל

הינה חשובה ביותר, בדרך כלל בחלל המטבח קשה לעשות שינויים בעיצוב מכיוון שהעלות היא גבוהה יותר, אך עיצוב חלל פינת האוכל הינה הרבה יותר פשוטה.
השינוי הכי מינורי בחלל פינת האוכל יכולה לעשות דרמטי באווירה לכן ישנם מספר רב של שינויים קטנים היכולים לעשות שינוי גדול כגון:
* צביעת החלל בצבע שונה ולתת ניגוד מול חלל הבית על מנת להדגיש את הפינה ולתת לה את האופי שלה.
* שינוי ריצוף וחיפוי המייצרים בידול לפינת האוכל מול שאר הבית.
* בזמן תכנון החלל יש לתכנן תאורה מתאימה מעל פינת על מנת שהפינת אוכל תהיה באור נעים ונכון, אם אפשר ויש לכם את האפשרות שפינת האוכל תהיה ליד חלון זה יאפשר לקבל אור טבעי לחלל כולו.
* רכישת שטיח לפינת האוכל הינה אפשרות טובה לבידול חלל הפינה משאר הבית, חשוב מאוד לרכוש שטיח פרקטי שניתן לשאוב אותו בקלות מכיוון שזהו שטיח שיש לשאוב אותו אחרי כל ארוחה ושיישאר אסטטי לאורך זמן.
* תליית תמונות המתאימות לאווירה ולחלל שיצרנו, תמונות נכונות יבליטו את אופי פינת האוכל.

מאחלים לכם הרבה הצלחה,
צוות טיב העץ.

כסאות טל שמנת
כסאות טל שמנת